Predávate aj Vy? Prečo je výhodou spolupracovať s realitným odborníkom?

New Ways Logo

Prečo vyhľadať služby odborníka?

Časotkrát v snahe ušetriť na poplatkoch za služby sprostredkovateľovi, mnohí jedinci sa snažia predávať svoju nehnuteľnosť sami. Mnohokrát nasleduje trpká skúsenost a povedia si že to nestálo za to. Až neskôr zistia že sa mohli vyhnúť nepríjemnostiam, času stráveným predajom a finálne zníženou predajnou cenou.

Predávať nehnuteľnost nie je porovnateľné ani podobné s predajom hnuteľných vecí s ktorými možno má skúsenosti mnoho ľudí napríklad na bazoši. Ak sa zveríte do rúk realitnému maklérovi ktorý Vám odovzdá pridanú hodnotu služy za ktorú platíte, budete mať výhodu v nasledujúcich bodoch:

  1. Nemusíte sa učiť  špecifiká a odhaľovať riziká realitného trhu, ak vašu nehnuteľnosť predáva naozajstný realitný odborník. Ten okrem praxe má za sebou aj tím odborníkov (právnik, znalec v obore stavebníctvo, geodet, projektant, architekt, finančný poradca, atď).
  2. Maklér Vám pomôže nehnuteľnosť pripraviť tak, aby ste predávali čo najvýhodnejšie. “Dobrý maklér” zabezpečí efektívny predaj nehnuteľnosti za najvyššiu možnú trhovú cenu. Vieme že v dnešnej dobe nie je umenie predať, otázka je za koľko????
  3. Maklér pozná techniky ako zatraktívniť v inzercii Vašu nehnuteľnosť a osloviť čo najviac záujemcov. V praxi sa stretol s faktormi ktoré vplývajú na cenu Vašej nehnuteľnosti, určí stratégiu predaja a navrhne odstrániť nedostatky nehnuteľnosti, ktoré cenu zbytočne znižujú.
  4. Maklér Vám ušetrí čas manažovaním obhliadok. Predstaví Vám len vážnejších záujemcov.
  5. Je dôležité že maklér Vás zastúpi pri vyjednávaní, rozmýšľa pragmaticky, je pripravený na časté argumenty kupujúcich a jeho výhodou je, že nie je citovo naviazaný na nehnuteľnosť. 
  6. Maklér Vás prevedie celým procesom predaja a ušetrí Vám čas pri právnych úkonoch ktoré súvisia s úspešným predajom, je Vaším odborným garantom, zabezpečí právne dokumenty a ušetrí Vás od náročných formalít.
  7. “Dobrý Maklér” stojí po Vašom boku až do konca obchodu a je Vám pripravený a ochotný poradiť aj po predaji.

autor: Peter Bartoň